Pekin: Kubot w ćwierćfinale debla

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Ołeksandr Dołgopołow i Łukasz Kubot, po niezwykle zaciętym spotkaniu, pokonali Floriana Mayera oraz Andreasa Seppiego 6:7(8), 6:3, 11-9, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju w Pekinie.

Kubot ma za sobą nieudane eliminacje do turnieju singlowego China Open, gdyż w pierwszej rundzie przegrał z niżej notowanym Marselem Ilhanem 2:6, 4:6. W grze podwójnej Polak i Dołgopołow rozegrali dziś pełne zwrotów spotkanie z niemiecko-włoską parą.

W pierwszym secie oba duety wywalczyły po dwa przełamanie, a tie break Mayer i Seppi wygrali 10-8. Dołgopołow oraz Kubot zdołali wyrównać stan rywalizacji, wykorzystując w drugiej partii 3 z 5 break pointów.

Tie break meczowy od początku układało się pomyślnie dla „naszej” pary, która prowadziła już 8-5. Mayer oraz Seppi wyrównali, przy stanie 8-9 obronili meczbola, ale dwa kolejne punkty zapisali na swoje konto Dołgopołow i Kubot. Mecz trwał godzinę i trzydzieści jeden minut.

W ćwierćfinale turnieju China Open Ołeksandr Dołgopołow i Łukasz Kubot zagrają z braćmi Bobem i Mikem Bryanami lub Pablo Andujarem oraz Feliciano Lopezem.


Wyniki

Pierwsza runda debla:
O. Dołgopołow, Ł. Kubot (Ukraina, Polska) – F. Mayer, A. Seppi (Niemcy, Włochy) 6:7(8), 6:3, 11-9