Pekin: Li rywalką Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Na Li będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju China Open. Faworytka gospodarzy z ogromny trudem pokonał swoją niżej notowaną rywalkę Shuai Peng 4:6, 6:2, 7:6(3). Miejsce w najlepszej ósemce imprezy zapewnił dziś sobie również Wiktoria Azarenka, Maria Szarapowa oraz Angelique’a Kerber.

Dzisiejszym zwycięstwem nad swoją rodaczką, Na Li znacząco przybliżyła się do występu w turnieju mistrzyń. Ubiegłoroczna triumfatorka Roland Garros wygrała dopiero po tie breaku trzeciego seta i po raz trzeci wystąpi w ćwierćfinale turnieju China Open.

O swój drugi półfinał w Pekinie Na Li zagra z Agnieszką Radwańską. Będzie to ósmy pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami, a czwarty w bieżącym sezonie. Chinka wygrała łącznie cztery z tych konfrontacji, w tym dwie ostatnie (w Montrealu 6:2, 6:1, a w Cincinnati 6:1, 6:1).

Pewne zwycięstwa odniosły dziś dwie najwyżej sklasyfikowane tenisistki. Maria Szarapowa nie dała najmniejszych szans kwalifikantce Polnie Hercog, wygrywając w siedemdziesiąt cztery minut 6:0, 6:2. Słowenka tylko raz w meczu zdołała utrzymać swoje podanie.

Miałam długi mecz pierwszej rundy, ale dzisiaj i wczoraj poszło nieco szybciej – stwierdziła po meczu Szarapowa. – Od początku grałam dobrze, w drugim secie było nieco trudniej, ale potrzeba mi takiej rywalizacji jak najwięcej.

W ćwierćfinale Maria Szarapowa zagra z Angelique’ą Keber. Reprezentantka Niemiec w trzeciej rundzie pokonała Caroline Wozniacki 6:1, 2:6, 6:4. W decydującym secie dopiero w dziesiątym gemie doszło do breaka, który zapewnił Kerber końcowe zwycięstwo.

Pomimo dziewięciu podwójnych błędów pewne zwycięstwo odniosła Wiktoria Azarenka. Liderka rankingu wygrała z Jeleną Wiesniną 6:3, 6:3. Był to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistkami i trzecie zwycięstwo Białorusinki.

Nie spodziewałam się, że będzie ona aż tak agresywna, starała się za każdym razem przejąć inicjatywę, atakowała każdą piłkę – skomentowała swój mecz Azarenka, która w ćwierćfinale zagra z rewelacją imprezy Rominą Oprandi. – Wiele jej wychodziło. Muszę powiedzieć, że była to wymagająca rywalizacja.

Trzecia runda singla:
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) – Jelena Wiesnina (Rosja) 6:3, 6:3
Na Li (Chiny, 7) – Shuai Peng (Chiny) 4:6, 6:2, 7:6(3)
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Caroline Wozniacki (Dania, 10) 6:1, 2:6, 6:4
Maria Szarapowa (Rosja, 2) – Polona Hercog (Słowenia, Q) 6:0, 6:2

Ćwierćfinały debla:
K. Srebotnik, J. Zheng (Słowenia, Chiny, 6) – W. Duszewina, A. Rosolska (Rosja, Polska) 6:3, 6:3
N. Llagostera Vives, S. Mirza (Hiszpania, Indie, 5) – J. Goerges, B. Zahlavova Strycova (Niemcy, Czechy) 4:6, 6:4, 16-14
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 3) – R. Kops-Jones, A. Spears (USA, 8) 6:4, 3:6, 10-1
M. Kirilenko, N. Pietrowa (Rosja, 2) – A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy, 7) 7:6(5), 6:7(4), 10-6