Pekin. Linette odpada w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju WTA w Pekinie przegrała w dwóch setach z Christiną McHale. Porażka oznacza kolejny spadek w rankingu, bo rok temu Polka znalazła się w głównej drabince.

Tegoroczna jesień w Azji okazała się dla Magdy Linette dużo mniej udana od poprzedniej, szczególnie jeśli chodzi o turnieje w Chinach. W minionym sezonie Polka przeszła eliminacje do zawodów WTA w Wuhan i Pekinie – teraz w Wuhan skończyło się na jednym meczu w kwalifikacjach, a stolica Chin nie okazała się niestety bardziej przyjazna.

Christina McHale to rywalka, która Linette zbytnio nie leży, bo z czterech wcześniejszych meczów z Amerykanką nasza tenisistka wygrała tylko jeden. Początkowo zawodniczki miały pojawić się na korcie w piątek, lecz rozegranie spotkania uniemożliwiły opady deszczu.

W sobotni poranek rywalizacja była już możliwa, a Linette zaczęła mecz całkiem nieźle. Co prawda w pierwszym gemie straciła serwis, ale potem odrobiła straty z nawiązką i prowadziła dzięki temu już 5:2. Przy serwisie na seta McHale odrobiła jednak straty, a w tiebreaku Amerykanka wygrała 7-3.

Druga odsłona była równie zacięta. McHale bardzo często musiała bronić się przed breakiem, lecz nasza tenisistka nie wykorzystywała kolejnych okazji. Później rywalka przełamała Linette i prowadziła już 5:3, ale tym razem to poznanianka odrobiła straty. Na koniec przegrała jednak dwa kolejne gemy i cały mecz – 6:7(3), 5:7.

Szybkie odpadnięcie z eliminacji oznacza kolejną utratę punktów do rankingu WTA. Po turnieju w Pekinie Linette powinna zajmować miejsce w dziewiątej dziesiątce.