Pekin. Linette w ćwierćfinale debla

Magda Linette przeżywa w Pekinie dobry moment. Polka jest już w trzeciej rundzie turnieju gry pojedynczej, a dziś rano dołożyła do tego rezultatu także awans do ćwierćfinału debla.

W zawodach gry podwójnej, rozgrywanych w chińskiej stolicy, partnerką naszej tenisistki jest Peyton Stearns. W meczu o miejsce w najlepszej ósemce turnieju Polka i Amerykanka mierzyły się z parą złożoną z dwóch doświadczonych zawodniczek – Gabrielą Dabrowski i Erin Routliffe. Drugą z pań polscy kibice mogą kojarzyć z występów w duecie z Alicją Rosolską.

Spotkanie w Pekinie doskonale rozpoczęło się dla Magdy i Peyton. Para wywalczyła dwa przełamania już na początku pierwszej partii i mogła czuć się dość pewnie. W toku rywalizacji jeden z „brejków” został odrobiony przez rywalki, ale wydarzenie to nie wpłynęło znacząco na przebieg seta. W siódmym gemie, prowadzące wtedy 4:2 Linette i Stearns, ponownie odebrały podanie przeciwniczkom, a potem spokojnie zamknęły partię swoim serwisem.

Drugiego seta Polka i Amerykanka zaczęły równie imponująco. Po siedmiu gemach prowadziły bowiem 5:2 z dwoma przełamaniami i do końcowego sukcesu brakowało im bardzo niewiele. W kluczowym momencie Dabrowski i Routliffe wzięły się jednak do pracy i odrobiły wszystkie straty, broniąc po drodze piłek meczowych. Zryw Kanadyjki i reprezentantki Nowej Zelandii dał im rezultat 5:5 i serwis, po którym mogły objąć prowadzenie w secie.

W jedenastym gemie do wygrywania wróciły jednak Linette i Stearns, które przełamały rywalki i jeszcze raz otworzyły sobie drzwi do wygranej. Do zakończenia meczu potrzebny był im zatem jeden gem, ale znów nie zdołały obronić własnego podania. Oznaczało to tie-break, który okazał się niezbyt zacięty. Polka i Amerykanka triumfowały w nim do trzech i po niemal półtorej godziny walki zameldowały się w ćwierćfinale.

Pekin (druga runda debla):

M. Linette (Polska) / P. Stearns (USA) – G. Dabrowski (Kanada. 4) / E. Routliffe (Nowa Zelandia, 4) 6:2 7:6 (3)