Pekin. Magdalena Fręch z wygraną w eliminacjach

Iga Świątek odpadła z turnieju w Tokio, ale nie oznacza to, że dzień był dla polskich tenisistów całkowicie nieudany. Dobre wieści nadeszły bowiem z Pekinu, gdzie kwalifikacje solidnie rozpoczęła Magdalena Fręch.

Zawody w chińskiej stolicy są mocno obsadzone i mają rangę WTA 1000. Z tego powodu niżej notowane tenisistki muszą walczyć o udział w tej imprezie poprzez start w eliminacjach. Ich pierwszą rundę udało się przejść Magdalenie Fręch, która pokonała Diane Parry.

Początek pierwszego seta pojedynku Polki i Francuzki był bardzo wyrównany. Panie rozgrywały długie gemy, ale – do stanu 3:3 – utrzymywały własne podania. Kluczowy ruch wykonała Łodzianka, która przełamała rywalkę w siódmym gemie. Przewaga ta wystarczyła jej do wygrania partii i objęcia prowadzenia w meczu.

Otwarcie seta drugiego to jeszcze lepsza gra naszej reprezentantki, która szybko objęła prowadzenie 5:1. Gdy wydawało się, że spotkanie za chwilę się zakończy, do pracy wzięła się Parry. 99 takieta rankingu WTA odrobiła część strat i doprowadziła do rezultatu 4:5. Na szczęście w najważniejszym momencie serwis nie zawiódł Magdy. 25-latka pewnie wygrała podanie i awansowała do kolejnej fazy eliminacji. Jej rywalką będzie w niej Amerykanka Claire Liu.

W drabince głównej turnieju w Pekinie są już dwie Polki – Iga Świątek i Magda Linette. Do gry wraca także liderka rankingu WTA – Aryna Sabalenka.