Pekin: nieudane eliminacje Kubota

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot odpadł w pierwszej rundzie eliminacji turnieju ATP w Pekinie. Rozstawiony z „trójką” Polak przegrał 2:6, 4:6 z Marselem Ilhanem.

Polak był faworytem spotkania, ale niestety swojego występu w China Open nie zaliczy do udanych. Zajmujący obecnie 218. miejsce w rankingu ATP Marsel Ilhan okazał się bowiem zbyt wymagającym rywalem. W pierwszym secie dwukrotnie przełamał on 30-letniego lubinianina, który w tym fragmencie gry wyjątkowo nie mógł polegać na swoim drugim podaniu. Dało mu ono zaledwie dwa punkty. W drugiej odsłonie Kubot poprawił nieco mankamenty w swojej grze, ale zdołał dzięki temu jedynie zmniejszyć wymiar porażki. 25-letni Turek w tym secie uzyskał jednego breaka i po 92 minutach gry zakończył spotkanie.

Ostatnie występy Kubota nie są zbyt udane. Zaliczył jedynie drugą rundę w Sankt Petersnurgu, trzecią w Winston Salem i ćwierćfinał w Gstaad. Za udany nie uzna również startu w turnieju ATP World Tour 500 w Pekinie. W swoich dwóch poprzednich startach w China Open przechodził eliminacje, a przed 3 laty pokonał nawet w turnieju głównym Andy’ego Roddicka.