Pekin: pewne zwycięstwo Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska od zwycięstwa nad Shuai Zhang 6:2, 6:3, rozpoczęła walkę o obrony tytułu w turnieju China Open. W trzeciej rundzie zawodów w Pekinie krakowianka zagra z Lourdes Dominguez Lino.

Radwańska jako finalistka turnieju w Tokio miała w pierwszej rundzie China Open „wolny los”, a w drugiej trafiła na posiadaczkę „dzikiej karty”, 143. w rankingu Zhang.

Nie mająca nic do stracenia reprezentantka gospodarzy pokazała kilka efektownych zagrań i momentami stawiała duże wymagania Polce, która z kolei nie grała swojego optymalnego tenisa, a na kort wyszła z zabandażowanym prawym udem. Chinkę stać było jednak tylko na „zrywy” w swojej grze. W pierwszym secie od stanu 2:2 Radwańska gładko wygrała cztery kolejne gemy.

Druga partia była znacznie bardziej zacięta i stała na wyższym poziomie. Zhang udało się nawet jako pierwszej zdobyć breaka i prowadziła już 3:1. Od tego momentu obrończyni tytułu wygrała jednak pięć kolejnych gemów. Na uwagę zasługuje szczególnie ósmy gem w tej partii, przy serwisie Chinki. Trwał on ponad trzynaście minut, a Radwańska wykorzystała w nim czwartą szansę na przełamanie. Następnie krakowianka bez straty punktu wygrała swoje podanie i cały mecz w godzinę oraz dwadzieścia jeden minut.

W trzeciej rundzie turnieju China Open Agnieszka Radwańska zagra z Lourdes Dominguez Lino (64 WTA). 31-letnia Hiszpanka dosyć niespodziewanie wygrała dziś z o trzynaście lat młodszą Laurą Robson 7:5, 6:3.

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Shuai Zhang (Chiny, WC) 6:2, 6:3