Pekin. Polskie trio w turnieju głównym

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magdalena Fręch awansowała do turnieju głównego imprezy WTA 1000 rozgrywanej w Pekinie. Łodzianka, która rywalizację rozpoczęła od eliminacji, w sobotę nie musiała nawet wychodzić na kort. 

Dwie biało-czerwone były pewne udziału w imprezie w stolicy Państwa Środka przed rozpoczęciem dwustopniowych eliminacji. Po kwalifikacjach do pierwszej i drugiej rakiety naszego kraju dołączyła trzecia z najwyżej notowanych w rankingu WTA Polek.

Po tym jak w piątek Magdalena Fręch uporała się z Diane Perry. Dzień później Polka w finale eliminacji miała stanąć na przeciwko Claire Liu. Jednak ostatecznie panie nie wyszły nawet na kort. Nie znany jest powód z jakiego tenisistka amerykańska nie przystąpiła do meczu.

Tym samym oprócz Igi Świątek i Magdy Linette, które już znają swe rywalki (więcej) w drabince turnieju pekińskiego tysięcznika zobaczymy Magdalenę Fręch. Rywalkę trzecia rakieta naszego kraju pozna po zakończeniu kwalifikacji. A jej rywalką może być: Ons Jabeur, Caroline Garcia, Barbora Krejcikova, Jelena Ostapenko, Marie Bouzkova, Jennifer Brady lub inna kwalifikantka.


Wyniki

Druga runda kwalifikacji:

Magdalena Fręch (Polska, 9) – Claire Liu (USA) walkower