Pekin: Rosolska i Duszewina w ćwierćfinale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wtatennis.com, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Alicja Rosolska i Wiera Duszewina są już w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie. W drugiej rundzie Polka i Rosjanka pokonały Chinki Wan-Ting Liu i Sheng-Nan Sun 6:4, 7:6(5).

Liu i Sun dostały się do turnieju głównego dzięki rezygnacji z występu najwyżej rozstawionych Sary Errani i Roberty Vinci. Pierwsza z Włoszek doznała kontuzji lewego uda. Ułatwiło to zadanie Rosolskiej i Duszewinie, które wykorzystały nieobecność faworytek i pokonały Chinki, chociaż musiały się trochę namęczyć.

Mecz lepiej rozpoczęły reprezentantki gospodarzy, które od razu przełamały rywalki i prowadziły 2:0. Breaków w pierwszej partii było jeszcze sporo, ale ostatecznie o jednego lepsze były Rosolska z Duszewiną, wygrywając 6:4. W drugim secie Chinki także miały przewagę przełamania, ale także ją straciły. Wykorzystały tylko dwie z dziewięciu okazji na breaka. Dwa przełamania zdobył też duet polsko-rosyjski i rozstrzygnięcie padło w tie breaku. Minimalnie lepsze okazały się faworytki. Rosolska i Duszewina wygrały do pięciu i awansowały do ćwierćfinału.
 


Wyniki

Druga runda singla:
A. Rosolska, W. Duszewina (Polska, Rosja) – W. Liu, S. Sun (Chiny) 6:4, 7:6(5)