Pekin: Rosolska w drugiej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Alicja Rosolska i Wiera Duszewina awansowały do drugiej rundy deblowego turnieju China Open. Polka i Rosjanka pokonały w swoim pierwszym meczu 6:2, 6:2 Timeę Babos i Mandy Minellę.

Rosolska i Duszewina nie mogły narzekać na losowanie i co najważniejsze wykorzystały swoją szansę. Babos i Minella to tenisistki, które w grze podwójnej nie odnosiły poważnych sukcesów. Polka i Rosjanka od początku narzuciły swoje warunki gry. W pierwszym secie raz dały się przełamać, ale same odpowiedziały trzema breakami i triumfowały 6:2. W drugim Rosolska i Duszewina nie pozwoliły już sobie odebrać podania. Zapewniło im to praktycznie triumf w meczu, bo same ponowie nie miały problemy z serwisem Węgierki i Luksemburki. Znów wygrały 6:2, mając na koncie podwójne przełamanie. Mecz trwał 1 godzinę i 5 minut.

Teraz Rosolską i Duszewinę czekać może trudniejsze zadanie. Na ich drodze stoją bowiem najwyżej rozstawione w imprezie Sara Errani i Roberta Vinci. Udział Włoszek w turnieju nie jest jednak pewny. Sara Errani skreczowała bowiem w pierwszym secie swojego singlowego spotkania, skarżąc się na kontuzją uda.

Awans do drugiej rundy China Open zapewnił Alicji Rosolskiej 140 punktów do deblowego rankingu WTA. Tej jesieni Polka może pochwalić się finałem turnieju w Quebeku. Przed tygodniem w Tokio, grając w parze z Monicą Niculescu, przegrały w pierwszej rundzie.

W Pekinie startowała jeszcze Klaudia Jans-Ignacik. Mistrzyni tegorocznego Rogers Cup w grze podwójnej nie ma jednak powodów do radości. Wraz z Casey Dellacquą urwały zaledwie dwa gemy Su-Wei Hsieh i Anabel Medinie Garrigues.
 


Wyniki

Pierwsza runda debla:
A. Rosolska, W. Duszewina (Polska, Rosja) – T. Babos, M. Minella (Węgry, Luksemburg) 6:2, 6:2