Pekin. Udane otwarcie Zielińskiego i Nysa

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: Peter Figura

W tym tygodniu polscy kibice nie będą oglądać na światowych kortach Huberta Hurkacza, ale nie oznacza to, że w męskich turniejach zabraknie biało-czerwonych akcentów. W Pekinie rywalizuje bowiem Jan Zieliński, którego partnerem w zawodach deblowych tradycyjnie jest Hugo Nys.

Impreza w stolicy Chin ma rangę ATP 500, a Polak i Monakijczyk rozpoczęli ją od pierwszej rundy. W tej fazie los przydzielił im belgijską parę – Sandera Gille i Jorana Vliegena. Rywale okazali się wymagający, a mecz był bardzo wyrównany.

W pierwszej partii o sukcesie Jana i Hugo zdecydował tie-break. Zanim do niego doszło, kibice nie zobaczyli żadnego przełamania, choć więcej okazji, by je wywalczyć, mieli Polak i reprezentant Monako. Sporo „mini-brejków” pojawiło się za to w trzynastym gemie, który powędrował na konto Zielińskiego i Nysa z rezultatem 7-5.

Set drugi nie był aż tak zacięty, ale również nie zabrakło w nim emocji. Kluczowy dla jego wyniku okazał się siódmy gem, w którym Jan i Hugo przełamali podanie oponentów. Zdobytą przewagę udało się utrzymać do końca, a to oznaczało awans pary do ćwierćfinału. W nim Polaka i Monakijczyka czeka trudne zadanie, czyli pojedynek z – rozstawionymi z „dwójką” – Wesleyem Koolhofem i Nealem Skupskim.


Wyniki

 

Pekin (pierwsza runda debla):

J. Zieliński (Polska) / H. Nys (Monako) – S. Gille / J. Vliegen (Belgia) 7:6 (5) 6:4