Pella: Dżoković okazał dobre intencje

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / bolamarela.pt, foto: AFP

Guido Pella zarzuca organizatorom Australian Open nierówne traktowanie tenisistów. Skrytykował między innymi Rafaela Nadala i Dominika Thiema. Wziął natomiast w obronę Novaka Dżokovicia.

Pella trafił do grona jednego z największych pechowców, którzy muszą spędzić 14 dni bez możliwości treningów. Argentyńczykowi nie podoba się fakt, iż reszta zawodników może trenować w Adelajdzie, a on wraz z 71 innymi tenisistami i tenisistkami jest zamknięty w hotelu w Melbourne. 30-latek uważa, że jest to nierówne traktowanie i mówi o tym otwarcie. Ma również pretensje o milczenie do Dominika Thiema i Rafaela Nadala.

– To są dwie zupełnie różne rzeczywistości. Widziałem zdjęcia i balkon Novaka Dżokovicia, jest większy niż mój pokój. Ale cisza Dominika Thiema i Rafaela Nadala wydaje mi się dziwna. Przynajmniej Novak okazał dobre intencje – powiedział Argentyńczyk. – Na ich miejscu rozegrałbym tylko jeden pokazowy turniej wśród czołowych graczy, którzy przebywają w Adelajdzie – dodał.

Pella odniósł się również do swojej sytuacji finansowej. – Muszę grać, aby zarabiać pieniądze. Gdybym miał sytuację ekonomiczną Johna Isnera, który zdecydował się zostać w domu, czy oczywiście Federera, postąpiłbym inaczej – tłumaczy.

– Ta pandemia ukazała prawdziwe oblicze niektórych tenisistów. Teraz wszystkie maski odpadły. Jest wielu ludzi, którzy mówią jedno, a robią coś innego – podsumował 30-latek.

Guido Pella po odbyciu kwarantanny będzie mógł wznowić treningi. Argentyńczyk weźmie najpierw udział w drużynowym turnieju ATP Cup, a następnie we wielkoszlemowym Australian Open. Jedna z najważniejszych imprez w roku rozpoczyna się już 8 lutego.