Pennetta rozważała powrót do rozgrywek

/ Artur Kobryn , źródło: tennisworldusa.org, foto: AFP

Flavia Pennetta już od kilku lat przebywa na tenisowej emeryturze. W ostatnio udzielonym wywiadzie Włoszka opowiedziała o swoich przemyśleniach dotyczących ewentualnego wznowienia kariery.

Pennetta jest jedną z najbardziej utytułowanych tenisistek w historii swojego kraju. W całej karierze zdobyła 11 tytułów w singlu oraz 34 w deblu. Jej największym sukcesem była wygrana w wielkoszlemowym US Open w 2015 roku. To właśnie po tamtym triumfie ogłosiła zakończenie zawodowej przygody z tenisem wraz z końcem sezonu.

Prywatnie Włoszka związana jest z ciągle grającym Fabio Fogninim. Para wzięła ślub w czerwcu 2016 roku. Niespełna rok później na świat przyszło ich pierwsze dziecko, syn Federico. W 2019 roku rodzina powiększyła się o córkę Farah. Po następnych dwóch latach dołączyła do nich kolejna córka, Flaminia.

W ostatnich dniach Pennetta udzieliła wywiadu, w którym podzieliła się swoimi rozważaniami na temat możliwego powrotu do rozgrywek. – Skłamałbym gdybym powiedziała, że nie przeszło mi to przez myśl. Ale kocham swoją rodzinę. Mogłabym wrócić do gry, jednak tylko z powodów finansowych. Jeśli chodzi o moją karierę sportową, to czuję się bardziej niż spełniona. Nie znalazłabym innych konkretnych celów, które byłyby tak istotne. Jestem świadoma, że ciągle mogłabym zarobić sporo pieniędzy. Ten czynnik mógłby mnie zmotywować, ale ostatecznie nie okazał się wystarczający – oznajmiła Włoszka.

Pennetta wypowiedziała się również o tenisistkach, które wznawiały karierę po urodzeniu dziecka. – Aby wrócić do właściwych treningów, a przez to do gry na najwyższym poziomie, potrzeba niesamowitej siły i pełnego poświęcenia. Ktokolwiek pomyślnie tego dokona zasługuje na wielkie słowa uznania. Myśli są wtedy ciągle związane z rodziną i jako matka masz wiele zadań do wykonania. Powody takich powrotów mogą być różne. Może to być znudzenie przebywaniem w domu, chęć ponownego poczucia adrenaliny związanej z rywalizacją, czy możliwość dobrego zarobku. Decydujesz się poświęcić kolejne lata, by pozostawić coś więcej swojemu dziecku – posumowała.