Peterson z drugim tytułem

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Rebecca Peterson rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Szwedka wywalczyła drugie trofeum w roku. W finale Tianjin Open pokonała Brytyjkę Heather Watson 6:4, 6:4.

Rebecca Peterson z pewnością dobrze będzie wspominać azjatycką część sezonu. W połowie września Szwedka sięgnęła po premierowe trofeum w cyklu WTA, zwyciężając w Nanchangu. Tym razem okazała się najlepsza w Tiencinie.

24-latka ze Sztokholmu w walce o tytuł zmierzyła się z Heather Watson. Brytyjka w ćwierćfinale okazała się lepsza od Magdy Linette, choć Polka miała cztery piłki meczowe. W finale jednak to Szwedka była tenisistką, która dominowała na korcie i nie przeszkodziło jej nawet to, że mecz został przeniesiony z otwartego stadionu do hali.

Obie zawodniczki prezentowały nierówną dyspozycję serwisową, ale to Peterson w każdej partii uzyskała jedno przełamanie więcej od rywalki. Co ciekawe, w obu setach to Watson obejmowała prowadzenie 2:0, ale nie potrafiła utrzymać przewagi, a Szwedka skutecznie odrabiała straty.

Ostatecznie, po 97 minutach to Peterson schodziła z kortu jako zwyciężczyni. Dzięki temu triumfowi, tenisistka ze Sztokholmu zadebiutuje w poniedziałek w Top 50 rankingu. Będzie 44. zawodniczką na świecie.


Wyniki

Finał singla:

Rebecca Peterson (Szwecja) – Heather Watson (Wielka Brytania) 6:4, 6:4