Petkovic zarzuca Tomiciovi kłamstwo

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Andrea Petković zarzuca kłamstwo, jakiego miał się dopuścić Bernard Tomic. Zdaniem niemieckiej tenisistki wyznanie Australijczyka, że ma objawy koronawirusa było nieprawdziwe.

– Miałem duszności, a mój układ odpornościowy był wyczerpany. Przebywam obecnie w Miami i zgodnie z zaleceniem odizolowałem się od wszystkich. Nie byłem testowany na obecność koronawirusa, ale mam wszystkie objawy – wyznał w tamtym tygodniu tenisista z Antypodów.

Teraz się okazuje, że informacje podane przez urodzonego w Stuttgarcie tenisistę, mogły być nieprawdziwe. Miał się do tego przyznać niemieckiej tenisistce w wiadomości, jaką do niej wysłał.

– Napisałam do niego kilku dni temu, a on przyznał mi się, że to wszystko było kłamstwem i nawet on sam nie wie, dlaczego tak postąpił. Wszyscy wiemy, że on jest buntownikiem. Bałkańskie cechy jego rodziny są obecne w jego charakterze. Ciągle mówi bzdury. Ostatnią było to, że ma koronawirusa – wyznała w rozmowie z portalem puntodebreak.com Petkovic.

Wśród tenisistów dotychczas stwierdzono jeden przypadek zarażenia COVID-19. Zakażonym jest brazylijski tenisista Thiago Seyboth Wild. Wielu tenisistów poddało się dobrowolnej kwarantannie, a przymusową izolację zakończyła Jarosława Szwedowa. Kazaszka musiała się jej poddać ze względu na podróż samolotem w towarzystwie osoby zarażonej koronawirusem.