Pewna wygrana Ruuda, porażka Dimitrowa

Casper Ruud szybko rozprawił się z Serbem Miomirem Kecmanovicem i awansował do III rundy turnieju Masters 1000 w Madrycie. Z rywalizacją pożegnał się Grigor Dimitrow, który uległ w trzech setach Jakubowi Mensikowi.

Ruud kontynuuje udane starty na kortach ziemnych. Po tytule w Barcelonie i finale w Monte Carlo Norweg stara się podtrzymać dobrą passę w Caja Magica. W stolicy Hiszpanii jego pierwszym przeciwnikiem był Miomir Kecmanović. Po falstarcie w pierwszym secie Ruud wrócił na właściwe tory i objął prowadzenie 4:2 w drugiej partii. Serb doprowadził jednak do wyrównania, a nawet miał dwie okazje, aby serwować na seta, ale nie wykorzystał żadnej z nich. Następnie dwukrotny finalista French Open ponownie odebrał podanie rywalowi, kończąc seta wynikiem 6:4.

Druga partia to był koncert szóstej rakiety świata. Świetnie operował forhendem i momentalnie zbudował przewagę. Kecmanović nie był w stanie załapać się na grę i gładko przegrał w dwóch setach. Następnym przeciwnikiem Ruuda będzie Brytyjczyk, Cameron Norrie, który w nieco ponad godzinę wygrał z posiadaczem dzikiej karty, Brazylijczykiem Joao Fonsecą 6:1, 6:4.

Do niespodzianki doszło na korcie Stadium 3. Grigor Dimitrow dał się zaskoczyć w starciu z Jakubem Mensikiem, dla którego był to debiut na kortach ziemnych w głównym tourze. Bułgar po wyraźnej porażce w pierwszym secie, doprowadził do decydującej partii, zwyciężając w tie-breaku. Młody Czech wytrzymał jednak próbę nerwów i odniósł drugie zwycięstwo nad zawodnikiem z czołowej dziesiątki w tym sezonie.

Błyskawiczne wygrane Sheltona i Augera-Alliasime’a

Coraz lepiej na mączce czuje się Ben Shelton. Rozstawiony z numerem „14”  Amerykanin bardzo pewnie pokonał będącego w dobrej formie Tomasza Machacza 6:0, 6:2. O miejsce w 1/8 finału zagra z Kazachem Alexandrem Bublikiem.

Felix Auger-Alliassime chciałby nawiązać do rezultatów, jakie osiągał w końcówce poprzedniego sezonu. Po problemach w pierwszej rundzie z Yoshihito Nishioką, dzisiaj nie marnował czasu na korcie i w przekonującym stylu wygrał z Adrianem Mannarino 6:0, 6:4. W pierwszej partii Kanadyjczyk przegrał zaledwie siedem punktów, a w całym meczu przełamał rywala czterokrotnie. W III rundzie zmierzy się z Jakubem Mensikiem.

Casper Ruud (Norwegia, 5) – Miomir Kecmanović (Serbia) – 6:4, 6:1

Jakub Mensik (Czechy) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 9) – 6:2, 6:7 (4), 6:3

Ben Shelton (USA, 14) – Tomasz Machacz (Czechy) – 6:0, 6:2

Karen Chaczanow (16) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, LL) – 3:6, 6:3, 7:5

Alexander Bublik (Kazachstan, 17) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania) – 1:6, 6:2, 6:2

Felix Auger-Alliassime (Kanada) – Adrian Mannarino (Francja, 19) – 6:0, 6:4

Flavio Cobolli (Włochy) – Nicolas Jarry (Chile, 22) – 6:3, 3:6, 6:3

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 29) – Joao Fonseca (Brazylia, WC) – 6:1, 6:4

Paweł Kotow – Jordan Thompson (Australia, 32) – 5:7, 6:4, 7:5