Pewne otwarcie Zvereva, radość gospodarzy

Jeden z głównych faworytów China Open, Alexander Zverev, pewnie wygrał mecz otwarcia z Francesem Tiafoe. Duże powody do radości mieli też gospodarze. Chińczyk Zhizhen Zhang pokonał Kyle’a Edmunda. W drugiej rundzie są także Chaczanow, Chardy i Evans.

Aleksander Zverev od początku kontrolował rywalizację z Tiafoe. Niemiec wywalczył przełamanie w czwartym gemie. Później już obaj utrzymywali serwis. W drugim secie przewaga była jeszcze większa. Tym razem dwa breaki wpadły na konto turniejowej „dwójki”. Całe spotkanie trwało godzinę i jedenaście minut. W szóstym bezpośrednim meczu, już piąty raz lepszy był Niemiec. Następnym rywalem Zvereva będzie Albert Ramos lub Felix Auger-Aliassime.

Już pierwszego dnia doszło do dwóch niespodzianek. Grigor Dimitrow nie był w stanie ugrać nawet seta z Andriejem Rublowem. Od dziś bilans ich spotkań wynosi 2-2. Dobre nastroje są także wśród gospodarzy. Co prawda z turnieju odpadł Zhe Li, ale zaskakujące zwycięstwo odniósł Zhizhen Zhang. Choć o mega sensacji nie może być mowy. W ostatnim czasie Zhang wygrał Challengera w Jinan. Dziś potrzebował trzech setów, aby wyeliminować nieregularnego Edmunda.

Dobrą passę w meczach z Marco Cecchinato podtrzymał Jeremy Chardy. Francuz przypieczętował dziś zwycięstwo w tie breaku trzeciego seta. Wcześniej Włoch musiał uznać wyższość rywala w Kitzbuhel 2019 i Irving 2015.

W drugiej rundzie są także Karen Chaczanow i Cameron Norrie. Rosjanin ograł urugwajskiego kwalifikanta Pablo Cuevasa. Natomiast Norrie wygrał po kreczu Christiana Garina, który skręcił kostkę.

A już jutro dokończenie premierowej rundy. Na korcie pojawi się m.in. obrońca tytuły Nikoloz Basilaszwili oraz rozstawiony z numerem jeden – Dominic Thiem.

Alexander Zverev (Niemcy, 2) – Frances Tiafoe (USA, WC) 6:3, 6:2

Karen Chaczanow (Rosja, 4) – Pablo Cuevas (Urugwaj, Q)  6:2, 7:6(7)

Andriej Rublow (Rosja) – Grigor Dimitrov (Bułgaria) 6:2, 7:5

Zhizhen Zhanga (Chiny, WC) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:4, 3:6, 7;6(5)

Jeremy Chardy (Francja, Q) – Marco Cecchinato (Włochy)  6:7(7), 6:3, 7:6(4)

Daniel Evans (Wielka Brytania, Q) – Zhe Li (Chiny, WC) 6:3, 6:4

Cameron Norrie (Wielka Brytania, Q) – Christian Garin (Chile) 7:6(5), 1:0 i krecz