Pewne zwycięstwo i ćwierćfinał Majchrzaka!

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: Własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak bardzo pewnie awansował do ćwierćfinału challengera w Ilkley. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał nieco wyżej notowanego Czecha Jirziego Vesely’ego 6:3, 6:3.

Początek spotkania był dość wyrównany. Zarówno Majchrzak, jak i Vesely, pewnie bronili swojego podania, sporadycznie przegrywając punkty przy własnym serwisie. W końcówce seta Polak zachował jednak więcej zimnej krwi od rywala. Z łatwością zdobył przełamanie na 5:3, a następnie nie stracił punktu przy swoim serwisie. Dzięki temu mógł cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Niesiony tym sukcesem Majchrzak zdołał na początku drugiej części spotkania wygrać trzeciego i czwartego gema z rzędu. Tym samym wypracował sobie przewagę. Kontynuując bardzo pewną grę, nie dawał Czechowi szans na odrobienie straty. Przy serwisie Vesely’ego Majchrzak wykorzystał trzecią z wywalczonych piłek meczowych. Po 70 minutach gry może szykować się już do walki o półfinał. Kolejnym rywalem naszego reprezentanta będzie Belg Ruben Bemelmans lub Francuz Antoine Hoang.