Pewny awans Rosolskiej do trzeciej rundy miksta

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek/Tenisklub

Alicja Rosolska i Nikola Mektić awansowali do trzeciej rundy Wimbledonu. Polsko-chorwacki mikst pokonał dziś Shuko Aoyame i Christophera Rungkata 7:5, 6;4. Jutro powalczą o ćwierćfinał z Olaru i Skugurem.

Alicja Rosolska i jej partner Nikola Mektić są rozstawieni na kortach All England Clubu z numerem sześć. Zatem w pierwszej rundzie mieli wolny los. Dziś udanie rozpoczęli rywalizację na kortach. Polka i Chorwat pokonali Aoyamę i Rungkata, którzy wcześniej wyrzucili z turnieju Nicolasa Mahuta i Alize Cornet.  

Mecz drugiej rundy rozpoczął się od pewnie wygrywanych gemów serwisowych. Jako pierwsza Alicja Rosolska i jej partner przełamali serwis rywali. Jednak już chwilę później breaka powrotnego zapisali na swoje konto Japonka i Indonezyjczyk. Kiedy wszystko szło w kierunku tie breaka decydujący cios zadali Europejczycy. Najpierw przełamanie na 6:5 i następnie utrzymany serwis sprawił, że po 44 minutach było po secie.  

Druga partia to szybko zdobyta przewaga Rosolskiej i Mekticia. Od stanu 3:1 pewnie wygrywali podanie. A w dziewiątym gemie przy returnie pojawiły się okazje na zamknięcie seta. Tym razem dwa meczbole obronili Azjaci. W następnym gemie rozegrano tylko cztery punkty i przy trzeciej piłce meczowej mikst Rosolska/Mektić byli bezbłędni. Po niespełna godzinie i trzydziestu minutach zameldowali się w kolejnej rundzie. A tam rywalami Polki i Chorwata będzie Franko Skugur i Raluca-Ioana Olaru. Rumuńsko-chorwacki mikst wyrzucił dziś z turnieju Venus Williams i Francesa Tiafoe.


Wyniki

Druga runda:

A. Rosolska, N. Mektić (Polska, Chorwacja, 6) – S. Aoyama, Ch. Rungkat (Japonia, Indonezja) 7:5, 6:4