Pewny punkt Majchrzaka

/ Anna Niemiec, źródło: własne, foto: AFP

Polska prowadzi 1:0 w meczu z Grecją w ramach turnieju III Grupy Europejskiej Pucharu Davisa. Pierwszy punkt dla naszej reprezentacji zdobył Kamil Majchrzak, który pokonał Michaila Pervolarakisa.

W pierwszej partii 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego dwukrotnie wychodził na prowadzenie z przewagą „breaka”, ale zawodnik gospodarzy za każdym razem odrabiał stratę i na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:4. Dwa ostatnie gemy padły jednak łupem podopiecznego Radosława Szymanika, który zapisał pierwszego seta na swoim koncie.

W drugiej odsłonie meczu Majchrzak szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Wypracowanej przewagi już nie roztrwonił, dzięki czemu po 83 minutach zdobył pierwszy punkt dla Biało-Czerwonych.

O drugi punkt dla Polski powalczy teraz Hubert Hurkacz, który zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem.

Polska – Grecja 1:0

Kamil Majchrzak – Michail Pervolarakis 6:4, 6:3