Pewny triumf Kubota i Melo

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Takiego początku oczekuje się od drugiej pary turnieju! Łukasz Kubot i Marcelo Melo bardzo pewnie pokonali Dienisa Mołczanowa i Artema Sitaka w pierwszej rundzie US Open. Polsko-brazylijski duet pokonał Ukraińca i Nowozelandczyka 6:2, 6:4.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo byli faworytami  meczu pierwszej rundy. Piątkowych rywali nie mogli  jednak zlekceważyć, ponieważ to solidni zawodnicy. Szczególnie Artem Sitak jest bardzo dobrym deblistą.

Spotkanie miało jednak od początku spokojny i jednostronny przebieg. Już w pierwszym gemie Kubot i Melo zdobyli przewagę przełamania. Bardzo pewnie bronili własnego podania, a i przy returnie sprawiali rywalom wiele problemów. Ostatecznie w pierwszej części spotkania przegrali tylko dwa gemy.

Druga partia była bardziej wyrównana, ale również kontrolowana przez parę polsko-brazylijską. Kluczowe było przełamanie w piątym gemie. To ono, jak i pewna gra przy swoim serwisie, pozwoliło na wygranie seta 6-4. W kolejnej rundzie Kubota i Melo czeka mecz z Jozefem Kovalikiem i Albertem Ramosem-Vinolasem, którzy dość niespodziewanie pokonali Roberta Lindstedta i Philippa Oswalda.


Wyniki

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – D. Mołczanow, A. Sitak (Ukraina, Nowazelandia) 6:2, 6:4