Pewny triumf Ramosa

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Triumfem Alberto Ramos-Vinolasa nad Cedrikiem-Marcelem Stebe zakończył się turniej ATP 250 w szwajcarskim kurorcie Gstaad. Opóźniony przez warunki pogodowe finał lepiej rozegrał reprezentant Hiszpanii.

Cztery godziny później niż pierwotnie zakładano rozpoczął się mecz o tytuł imprezy w Szwajcarii. Bez większej historii spotkanie wygrał bardziej doświadczony tenisista, mający na koncie między innymi finał turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo w 2017 roku. Ramos triumfował 6:3, 6:2, nie dając Niemcowi większych szans, znacznie przeważając regularnością w wymianach z głębi kortu.

Cedrik-Marcel Stebe do tego turnieju zajmował 455. miejsce w rankingu ATP, stąd jego występ w finale jest i tak dużą niespodzianką. Ostatni raz 10 lat tenisista tak nisko klasyfikowany w światowym notowaniu dotarł tak daleko. W holenderskim Den Bosh o tytuł w 2009 roku zagrał  Raemon Sluiter, wówczas 855. rakieta na świecie.

Dla 31-letniego Ramosa dzisiejsze zwycięstwo oznacza drugi wygrany turniej ATP w karierze. Pierwszy miał miejsce w szwedzkim Bastad przed trzema laty.


Wyniki

Finał gry pojedynczej: 

Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) –  Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy) 6:3, 6:2