Phoenix. Majchrzak zagra z pogromcą Federera

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował do 1/8 finału challengera z pulą nagród 162 480 dolarów. Polak po zaciętym pojedynku okazał się lepszy od Fabrice’a Martina i o ćwierćfinał zagra z Johnem Millmanem.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczął 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego, który przełamał rywala w piątym gemie, dzięki czemu później objął prowadzenie 4:2. Francuz odrobił stratę, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachował podopieczny Tomasza Iwańskiego, który objął prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej partii walka również była bardzo wyrównana. Obaj tenisiści bardzo długo pilnowali własnych serwisów. Kluczowy okazał się jedenasty gem, w którym reprezentant Polski zdołał w końcu odebrać podanie rywalowi. Chwilę później Polak wykorzystał atut własnego serwisu i po godzinie i 22 minutach walki rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść.

O najlepszą ósemkę turnieju Arizona Tennis Classic Kamil Majchrzak zagra z rozstawionym z numerem ,,3" Johnem Millmanem, który w tie-breaku trzeciego seta pokonał Lukasa Lacko. Australijczyk największy sukces w karierze osiągnął podczas zeszłorocznego US Open. Tenisista z Antypodów dotarł w Nowym Jorku do ćwierćfinału, po drodze eliminując samego Rogera Federera. Millmana zatrzymał dopiero późniejszy triumfator, Novak Dżoković.