Phoenix. Majchrzak zrewanżował się Francuzowi i zagra z półfinalistą Australian Open

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP|

Kamil Majchrzak udanie rozpoczął zmagania w mocno obsadzonym challengerze Arizona Tennis Classic z pulą nagród 159 360 dolarów. W pierwszej rundzie Polak zrewanżował się Hugo Gastonowi za ubiegłoroczną porażkę Tulln.

Spotkanie lepiej rozpoczął Francuz, który odebrał podanie naszemu zawodnikowi już w pierwszym gemie. Tenisista rozstawiony z numerem 6 nie zdołał utrzymać tej przewagi do końca partii. Piotrkowianin odrobił stratę w ósmym gemie i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Gaston szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę i objął prowadzenie w meczu.

W trzecim gemie drugiej partii to Majchrzak zdobył przełamanie jako pierwszy. Jak się później okazało to był decydujący moment tej części meczu. Reprezentant „trójkolorowych” nie zdołał odrobić straty i mistrz Polski wyrównał stan rywalizacji.

W decydującej odsłonie spotkania 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego dzięki kreatywnej, agresywnej grze odskoczył na 5:2. Gaston zdołał jeszcze odrobić stratę jednego „breaka”, ale w dziesiątym gemie Polak wykorzystał atut własnego podania i po 2 godzinach i 22 minutach walki mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

O ćwierćfinał Kamil Majchrzak zagra z Fernando Verdasco. Hiszpan, który niedawno triumfował w challengerze w Monterrey, w pierwszej rundzie w trzech setach pokonał Marco Cecchinato.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Kamil Majchrzak (Polska) – Hugo Gaston (Francja, 6) 6:7(3) 6:4 6:4