Pięciosetowe mecze żywiołem Fogniniego

Fabio Fognini prezentuje podczas tegorocznego Australian Open niezwykłą wytrzymałość. Włoch w pierwszych dwóch rundach rozegrał pojedynki na pełnym dystansie i oba zakończyły się dla niego pomyślnie. Dzięki temu został 20. zawodnikiem w historii, który wygrał przynajmniej trzy mecze pięciosetowe w każdym z turniejów Wielkiego Szlema.

Wydaje się, że Fabio Fognini wyznaje zasadę „bez dramaturgii nie ma zabawy”. Włoch wygrał już w tegorocznym Australian Open dwa spotkania i oba musiały być rozstrzygnięte w piątym secie. Na dodatek w super tie-breaku przy stanie 6:6.

We wtorek 32-latek z San Remo pokonał Reilly’ego Opelkę, mimo że przegrywał 0:2 w setach. Fognini dokonał tego ósmy raz w karierze. Jednocześnie został dziewiątym tenisistą w erze Open, który wygrał mecz w każdym ze szlemów, odrabiając stratę dwóch setów. Oprócz niego w tym gronie znajdują się także Yannick Noah, Aaron Krickstein, Jared Palmer, Boris Becker, David Nalbandian, Fernando Verdasco, Roger Federer i Tommy Robredo.

Rywalem Włocha w drugiej rundzie był Jordan Thompson. Tym razem to Fognini prowadził 2:0 w setach, ale nie poszedł za ciosem i musiał stoczyć walkę z Australijczykiem w piątym secie. Ta również zakończyła się na jego korzyść, a to sprawiło, że zapisał się na kolejnej karcie historii. W każdym z turniejów Wielkiego Szlema wygrał przynajmniej trzy mecze pięciosetowe. Wcześniej dokonało tego tylko 19 zawodników.

Fognini wygrał w sumie w karierze 22 pięciosetowe pojedynki.