Pięćsetka Czilicia

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Marin Czilić awansował w czwartek do ćwierćfinału turnieju rangi ATP 250 w Moskwie. Wygrana nad Ivo Karloviciem to 500. zwycięstwo chorwackiego tenisisty w głównym cyklu. 

31-letni Chorwat karierę profesjonalnego tenisisty rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu rozegrał 768 spotkań, z czego 500 wygrał. Jego największymi są wygrana w US Open 2014 oraz późniejsze występy w finałach Wimbledonu (2017) i Australian Open (2018).

– Pięćset wygranych spotkań w głównym cyklu to niesamowite osiągnięcie. Jestem w tourze od wielu lat, rozegrałem mnóstwo spotkań i w każdym nauczyłem się czegoś nowego. Codziennie wykonuje też ogromną pracę, a dojście do takiej liczby wygranych pokazuje, że ciężka praca się opłaca i daje efekty – podsumował swoje osiągnięcie  w wywiadzie dla ATP Marin Czilić.

Czwartkowa wygrana pozwoliła 31-latkowi stać się dziesiątym aktywnym tenisistą, który wygrał co najmniej pięćset spotkań w głównym cyklu. Do kolejnego w zestawieniu Stana Wawrinki byłemu trzeciemu tenisiście świata brakuje dziewięciu zwycięskich pojedynków.