Piękne słowa Dżokovicia o Hurkaczu

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/twitter.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozegrał fenomenalne spotkanie w półfinale turnieju rangi ATP Masters 1000 w Paryżu. Pomimo fantastycznej gry minimalnie lepszy okazał się jednak Novak Dżoković. Serb docenił występ Polaka i w pięknych słowach wyraził uznanie dla wrocławianina.

Paryski pojedynek Hurkacza z Dżokoviciem dostarczył wielu emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się lider światowego rankingu. Polak ma jednak w ostatnim czasie mnóstwo powodów do radości. Półfinał Wimbledonu, awans do top 10 rankingu, czy zakwalifikowanie się do ATP Finals w Turynie to tylko kilka z niedawnych sukcesów naszego tenisisty.

O niesamowitym progresie wrocławianina świadczą też słowa uznania od wspomnianego Dżokovicia. Serb po ich niesamowitym meczu opublikował post w mediach społecznościowych, w którym wyraził same superlatywy na temat Polaka.

– Gratulacje dla Huberta Hurkacza za ogromną walkę dzisiaj na korcie i za rok świetnych wyników, które zapewniły mu po raz pierwszy miejsce w Turynie. Hubi ma jedną z najmilszych osobowości w Tourze i zasługuje na wszelkie wsparcie, jakie otrzymuje – napisał 20-krotny mistrz wielkoszlemowy.