Pierwsza pięciosetówka w karierze Hurkacza. Niestety przegrana

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz dwukrotnie obejmował prowadzenie w spotkaniu z Jeremym Chardym, ale ostatecznie uległ Francuzowi 6:3, 3:6, 7:6(6), 4:6, 1:6. W tak długim i wyrównanym spotkaniu nie bez znaczenia było to, że poprzedni tydzień był bardzo intensywny dla naszego reprezentanta.

Przypomnijmy, że jeszcze w sobotę wrocławianin rozgrywał finał w Winston-Salem. Wygrał zresztą z rodakiem Chardy’ego, Benoit Paire’em i został pierwszym od 37 lat polskim triumfatorem imprezy głównego cyklu. W ciągu ostatnich dwóch dni tamtych zawodów rozegrał jednak aż trzy mecze, co na pewno nadwątliło jego siły. Z jednej strony przyjechał więc do Nowego Jorku podbudowany życiowym sukcesem, z drugiej – miał prawo odczuwać zmęczenie.

Pierwszy set starcia z Jeremym Chardym nie zapowiadał większych problemów. Polak w przekonujący sposób wygrał tę część gry 6:3 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do odniesienia szóstego zwycięstwa z rzędu. Później ,,Hubiemu” wiodło się raz lepiej, raz gorzej, ale wciąż to nasz reprezentant był bliższy awansu do 2. rundy. Dużym krokiem w tym kierunku był wygrany tie-break trzeciego seta. Wrocławian sam dla siebie był w nim największym rywalem. Na szczęście mimo tego, że popełnił dwa podwójne błędy serwisowe w newralgicznych momentach, wygrał dodatkową rozgrywkę 8-6, a w setach objął prowadzenie 2-1.

Końcówka meczu należała jednak do Chardy’ego. Francuz lepiej zniósł trudy pojedynku i wygrał dwa ostatnie sety 6:1, 6:4. Co ciekawe, dla Huberta Hurkacza była to pierwsza pięciosetówka w karierze. Niestety nie będzie jej mile wspominał.

Turniej singlowy US Open skończył się więc dla wrocławianina nadspodziewanie szybko. Hurkacz nie opuszcza jednak Nowego Jorku, ponieważ wystąpi jeszcze w turnieju deblowym, u boku Vaska Pospisila. Rywalami polsko-kanadyjskiej pary będą słynni bracia Bryanowie. Z kolei Jeremy Chardy w dalszym ciągu skupiać się będzie na grze pojedynczej. W 2. rundzie skrzyżuje rakiety ze Stanem Wawrinką.