Pierwsza sesja Igi w strojach On

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: twitter.com/JJlovesTennis, własne, foto: AFP

Po ogłoszeniu w poniedziałek współpracy Igi Świątek z firmą On kibice liczyli, że na kortach w Miami ujrzą Polkę w strojach szwajcarskiej firmy. Niestety kontuzja liderki rankingu pokrzyżowała te plany. Małą sesję w nowym zestawie meczowym udało się jednak zorganizować jednemu z fotografów.

W związku z kontuzją żeber, z którą zmaga się Iga Świątek, naszej tenisistki nie zobaczymy w akcji przez kilka tygodni. Polka w środę ogłosiła, że wycofuje się ze zmagań w Miami, choć była już na miejscu. Uraz nie jest poważny, ale trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa postanowiła również ominąć mecz Pucharu Billie Jean King z Kazachstanem. Na korty wróci już gdy tour przeniesie się na mączkę i spróbuje obronić tytuł w Stuttgarcie.

Zanim jednak Iga opuściła Florydę, znalazła jeszcze czas, by zapozować przed obiektywem aparatu. Wielu kibiców Polki było zawiedzionych, że nie zobaczy jej w komplecie meczowym od nowego sponsora. Z pomocą przyszedł znany w środowisku kobiecego tenisa, współpracujący z WTA, fotograf, posługujący się w sieci nickiem Jimmie48. Na swoich profilach w mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia Świątek w strojach On. Miejmy nadzieję, że, zgodnie z planem, w Stuttgarcie zobaczymy Polkę w nowych „szatach”.