Pierwszy tenisista zakażony koronawirusem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Thiago Seyboth Wild to pierwszy tenisista, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Brazylijczyk podzielił się z kibicami smutną informacją za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Niespełna miesiąc temu tenisista z Ameryki Południowej sięgnął po pierwszy tytuł mistrzowski w głównym cyklu. Dało mu to awans na najwyższe w karierze 114. miejsce w rankingu ATP. Po sukcesie w Chile Seyboth Wild przeniósł się do Australii, gdzie rywalizował w ramach rozgrywek Pucharu Davisa. Niewykluczone, że te podróże przyczyniły się do zakażenia 20-letniego tenisisty koronawirusem.

– Dbam o siebie i postępuję zgodnie z zaleceniami lekarza. To jest przypomnienie dla was wszystkich, abyście pozostali w domu, dbali o ludzi, których kochacie i pomogli nam wszystkim nie rozprzestrzeniać tej choroby. Zostańcie w domu i bądźcie bezpieczni – powiedział Brazylijczyk.

Obecnie z powodu pandemii koronawirusa wstrzymane są wszystkie rozgrywki na poziomie ATP, WTA i ITF. Ponownie na kortach tenisiści mają się pojawić na początku czerwca, chociaż sytuacja jest dynamiczna i wznowienie rywalizacji nie jest pewne.