Pierwszy wielkoszlemowy tytuł

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Aryna Sabałenka i Elise Mertens sięgnęły po pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze. W finałowej rywalizacji turnieju gry podwójnej US Open były lepsze od Wiktorii Azarenki i Ashleigh Barty. Po wyrównanym meczu wygrały 7:5, 7:5.

Deblowe zwycięstwo w Nowym Jorku duetu Sabałenka / Mertens, pomimo wysokiego rozstawienia (zawodniczki grały na kortach Flushing Meadows z „czwórką”), może być małą niespodzianką, ale nie sensacją, patrząc na tegoroczne dokonania tenisistek. Na trawnikach Wimbledonu dotarły do ćwierćfinału, a na obiektach Rolanda Garrosa były w półfinale.

Azarenka czterokrotnie znalazła się w finale gry podwójnej w Wielkim Szlemie, a Barty broniła tytułu US Open sprzed roku. Białorusinka z Australijką dobrze rozpoczęły dzisiejsze spotkanie, obejmując dość szybko prowadzenie 3:1. Jednak w następnych minutach bardziej skuteczne w ważnych momentach były Sabałenka wespół z Mertens i to one triumfowały po blisko dwóch godzinach gry. Od poniedziałku będą na drugim miejscu rankingu deblowego.


Wyniki

Finał gry podwójnej:

E. Mertens, A. Sabałenka (Belgia, Białoruś, 4) – W. Azarenka, A. Barty (Białoruś, Australia, 8) 7:5, 7:5