Pilne! Kamil Majchrzak z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Insta, foto: AFP

Smutna wiadomość tuż przed startem nowego sezonu. W najbliższym czasie w akcji nie zobaczymy Kamila Majchrzaka. Nasz tenisista poinformował, że otrzymał pozytywny wynik testu antydopingowego. Twierdzi jednak, że jest niewinny i postara się to udowodnić.

W czwartkowy wieczór Kamil Majchrzak zamieścił post na swoim koncie na Instagramie, w którym poinformował o pozytywnym wyniku testu antydopingowego.

„Zmuszony jestem przekazać niezwykle trudną i druzgoczącą dla mnie informację. W październiku i listopadzie 2022 roku przeszedłem kontrole antydopingowe, których wynik okazał się być pozytywny. Z całą stanowczością podkreślam, iż nigdy, przenigdy świadomie nie zażyłem żadnej zakazanej substancji. Pozytywny wynik jest dla mnie ogromnym szokiem, tym bardziej, iż nie wiem, w jaki sposób niedozwolona substancja znalazła się w moim organizmie. Rozpocząłem najtrudniejszą walkę w moim życiu – walkę o udowodnienie swojej niewinności i powrót do sportu, który kocham” – napisał w oświadczeniu tenisista.

Na ten moment nie pojawiły się jeszcze informacje o tym, jaką substancję wykryto w organizmie Majchrzaka i jak dotkliwa kara mu grozi.