Piter awansowała do ćwierćfinału gry podwójnej

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter i Eleonora Molinaro od ćwierćfinału rozpoczną zmagania w turnieju WTA w Luksemburgu. Polka i zaledwie 19-letnia reprezentantka gospodarzy w pierwszej rundzie miały spotkać się z Margaritą Gasparian i Monicą Niculescu, jednak rywalki wycofały się z rywalizacji.

Dla Gasparian i Niculescu środa miała być pracowitym dniem. Najpierw Rosjanka wygrała z Rumunką spotkanie, którego stawką był awans do ćwierćfinału gry pojedynczej. Później obie zawodniczki miały stanąć już wspólnie do walki o tę samą fazę turnieju w deblu. Do starcia z Katarzyną Piter i Eleonorą Molinaro jednak nie doszło. Polce i reprezentantce Luksemburga został przyznany walkower. To oznacza, że ćwierćfinał będzie dla nich pierwszym meczem w turnieju.

Co więcej, być może uda im się sprawić niespodziankę i pokonać Amerykankę Hayley Carter i Brazylijkę Luisę Stefani. Rywalki, choć wyżej notowane w rankingu WTA, wydają się być w zasięgu. Dla Piter i Molinaro półfinał zawodów głównego cyklu byłby już bardzo wartościowym rezultatem. Na co dzień obie tenisistki rywalizują bowiem w imprezach ITF.

W Luksemburgu Piter próbowała również swoich sił w turnieju singlowym. Nie zdołała jednak przedostać się przez trzystopniowe eliminacje, doznając porażki w drugiej rundzie.


Wyniki

Mecz 1. rundy:

E. Molinaro, K. Piter (Luksemburg, Polska) – Margarita Gasparian, Monica Niculescu (Rosja, Rumunia) walkower