Pliszkova i Strycova w najlepszej dziesiątce sportowców w kraju

/ Dominika Opala , źródło: www.idnes.cz /własne, foto: AFP

Barbora Strycova pierwszy raz w karierze znalazła się w czołowej dziesiątce sportowców w Czechach. O tytuł „Sportowca Roku 2019” u naszych południowych sąsiadów będzie walczyła także Karolina Pliszkova. Z kolei Petrze Kvitovej zabrakło 29 punktów, by znaleźć się w tym zacnym gronie.

Barbora Strycova w poprzednich latach pięciokrotnie zwyciężała w czeskim plebiscycie drużynowo. Jednak indywidualnie nigdy nie miała szansy walczyć o tytuł „Sportowca Roku”. Po udanym sezonie 2019 tenisistka z Pilzna w końcu została nominowana do najlepszej dziesiątki.

Oprócz Strycovej, w tym zacnym gronie, znalazła się też inna przedstawicielka „białego sportu” – Karolina Pliszkova. Pierwsza z nich wygrała w tym roku Wimbledon w grze podwójnej, a także zakończyła sezon na pozycji liderki rankingu deblistek. Z kolei Pliszkova dotarła do półfinału Australian Open, zdobyła cztery tytuły i zakończyła rok na drugim miejscu w zestawieniu singlistek. Tenisistki stanowią najmocniejszą obsadę plebiscytu razem z reprezentantkami snowboardu.

Poza Pliszkovą i Strycovą, w najlepszej „dziesiątce” sportowców w Czechach znaleźli się: Ester Ledecka, Lukas Krpalek, Adam Ondra, David Pastrnak, Jiri Prskavec, Martina Sablikova, Eva Samkova oraz Tomas Satoransky. O ile w poprzednim roku faworytka do tej nagrody była jedna – Ledecka, o tyle w tym kibice i eksperci przewidują, że każdy ma realne szanse na triumf i walka będzie zacięta do końca.

Dziwić może fakt, że wśród tej „10” zabrakło miejsca dla Petry Kvitovej. 29-latka z Bilovca zajęła 11. miejsce, a od czołowej „dziesiątki” dzieliło ją zaledwie 29 punktów. Wyniki plebiscytu poznamy 20. grudnia.