Pliszkova idealnie rozpoczyna azjatyckie tournee

Mistrzynią turnieju Zhengzhou Open została Karolina Pliszkova. Czeszka w finale, który z powody opadów deszczu rozpoczął się z sześciogodzinnym opóźnieniem, w dwóch setach pokonała Petrę Martić.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęła Chorwatka, która przełamała rywalkę w pierwszym gemie, dzięki czemu odskoczyła na 2:0. W tym momencie pogoda zmusiła zawodniczki do opuszczenia kortu. Po przerwie podopieczna Sandry Zaniewskiej miała okazję, żeby wyjść na prowadzenie z podwójnym przełamaniem, ale jej nie wykorzystała i w tym momencie mecz zupełnie się odwrócił. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała 12 z 15 następnych gemów i po godzinie i 36 minutach gry mogła cieszyć się z piętnastego tytułu w karierze.

Myślę, że w tym tygodniu rozegrałam sporo dobrych pojedynków – przyznała świeżo upieczona mistrzyni. – Pokonałam przeciwniczki, z którymi wcześniej zdarzało mi się kilka razy przegrać. Uważam, że to jest największy plus tego tygodnia. Szczególnie zwycięstwo nad Petrą. Takie wygrane zawsze są ważnie, bez względu na to gdzie i jaki turniej grasz – podsumowała Pliszkova.