Pliszkova ponownie najlepsza

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Karolina Pliszkova zdobyła drugi tytuł Nature Valley International w ciągu trzech lat. W sobotnim finale pokonała Angelique Kerber 6:1, 6:4. To trzeci triumf Czeszki w tym sezonie, a każdy z nich miał miejsce na innej nawierzchni.  

Angelique Kerber i Karolina Pliszkova szły przez turniej, jak burza, więc zapewne nikogo nie zdziwił taki skład finału w Eastbourne. To było jedenaste spotkanie pomiędzy tymi tenisistkami w głównym cyklu i aż piąty mecz o mistrzostwo w imprezie. W bezpośrednich starciach siedem razy górą była Niemka, w tym aż trzykrotnie w finale. Tym razem jednak to Czeszka zgarnęła najcenniejsze trofeum.

Pojedynek rozpoczął się lepiej dla Pliszkovej. Od początku grała ofensywnie i praktycznie nie popełniała błędów. W rezultacie wyszła na prowadzenie 4:0 i kontrolowała przebieg sytuacji na korcie. Kerber starała się nawiązać walkę i nie zniechęcała się faktem, że rywalka grała, jak natchniona. W piątym gemie pierwszy raz odebrała serwis Pliszkovej i wydawało się, że to będzie moment zwrotny w partii otwarcia. Tak się jednak nie stało. Turniejowa „dwójka” zdołała ponownie przełamać przeciwniczkę i dokończyła dzieła przy swoim podaniu.

Druga odsłona była już o wiele bardziej zacięta. Zawodniczki popełniały mało błędów i dominował ofensywny tenis. Pierwszy gem był jednym z bardziej wyrównanych w meczu i to Pliszkovej udało się zapisać go na swoje konto, tym samym przełamując Kerber. Kolejne gemy toczyły się pod dyktando serwujących. Niemka walczyła, by odrobić straty, ale Czeszka czuła się niezwykle pewnie przy własnym podaniu. W efekcie po godzinie i 13 minutach Pliszkova została triumfatorką Nature Valley International 2019, powtarzając sukces z 2017 roku.

Ogólnie to 14. tytuł na koncie Czeszki i trzeci w tym sezonie. Pliszkova triumfowała w Brisbane, Rzymie i teraz w Eastbourne, a więc na trzech różnych nawierzchniach.

Z kolei dla Kerber był to drugi finał w tym roku. Pierwszy zagrała w Indian Wells, gdzie także nie udało się wywalczyć najwyższego trofeum. Teraz przed Angie trudne wyzwanie – obrona tytułu na Wimbledonie.


Wyniki

Finał singla:

Karolina Pliszkova (Czechy, 2) – Angelique Kerber (Niemcy, 4, WC) 6:1, 6:4