Po wygraniu Australian Open Krejczikova stawia sobie nowy cel

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

Barbora Krejczikova i Katerzina Siniakova wywalczyły niedawno kolejny tytuł wielkoszlemowy w grze podwójnej. Z okazji triumfu w Australian Open wywiadu oficjalnemu portalowi WTA udzieliła bardziej utytułowana z Czeszek. W rozmowie z dziennikarzami Krejczikova podzieliła się między innymi planami na dalszą część sezonu.

27-letnia tenisistka z Brna słynie z doskonałych występów w deblu, ale ma na koncie także zwycięstwo w singlowym turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa. Zawodniczka zdradziła, że razem z Siniakovą zdecydowały, iż w najbliższych tygodniach skupią się właśnie na grze pojedynczej:

– Teraz obie chcemy pograć w singlu i poprawić osiągane w nim rezultaty. Zapewne przyjdzie moment, w którym znów zagramy razem w grze podwójnej, ale nie wybiegamy myślami tak daleko. Celem jest skupianie się na aktualnych zawodach, a decyzje będą podejmowane na bieżąco. Zobaczymy, co przyniesie nam przyszłość.

W drugiej części rozmowy Krejczikova objaśniła podział ról, jaki obowiązuje w jej sportowym duecie z Siniakovą:

– Staram się rozpocząć punkt tak, by dać Katce okazję do wykończenia wolejem. To moje zadanie, niezależnie od tego, czy serwuję, czy operuję na linii końcowej. Chodzi o to, by ona dostała łatwą piłkę i nie musiała zdawać się na refleks. Gdy stoisz blisko siatki, piłka porusza się dla ciebie dwa razy szybciej, więc ważnym jest, by nie być wtedy w niewygodnej pozycji – podsumowała Barbora.

W całej karierze Barbora Krejczikova wygrała pięć turniejów singlowych. Jej ostatni tytuł w tej kategorii to zawody w Ostrawie, w których pokonała w finale Igę Świątek. Ponadto Czeszka ma w dorobku piętnaście trofeów za zwycięstwo w grze podwójnej pań i trzy mistrzostwa wielkoszlemowe w grze mieszanej.