Początek sezonu bez Kiki Bertens

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.instagram.com, foto: AFP

Kiki Bertens nie weźmie udziału w styczniowych turniejach na Antypodach. Holenderska tenisistka poddała się operacji ścięgna Achillesa i będzie przechodzić rehabilitację.

Niespełna 29-letnia zawodniczka od dłuższego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi. Końcówkę sezonu Bertens postanowiła wykorzystać na ich rozwiązanie i poddała się zabiegowi. Informację o tym podała za pośrednictwem konta na Instagramie.

– Niektórzy z was pewnie wiedzą, że już od jakiegoś czasu miałam kontuzję ścięgna Achillesa. Jedyną możliwością ponownego zagrania bez bólu i wyciągnięcia maksimum z treningów i meczów była operacja. To właśnie zrobiłam! Stracę początek 2021 roku, więc niestety nie będę startować w Australii. Zrobię co w mojej mocy, aby wrócić silniejsza tak szybko, jak tylko będzie to możliwe – możemy przeczytać pod postem umieszczonym w sieci przez Bertens.

To wszystko oznacza, że tegoroczna uczestniczka czwartej rundy Australian Open nie będzie bronić zdobytych punktów w przyszłorocznej edycji imprezy na kortach w Melbourne Parku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kiki Bertens (@kikibertens)