Pod Włocławkiem powstały korty trawiaste

/ Redakcja , źródło: Materiał partnera, foto: Tenis na Trawie

Włocławek  i Brześć Kujawski w niezwykle oryginalny sposób zaistniał na mapie tenisowej Polski. A to za sprawą jedynego w kraju kompleksu z kortami trawiastymi, który powstał w Wieńcu Zalesiu koło Włocławka. Tenis na Trawie to pięć pełnowymiarowych kortów tenisowych i dziewięciodołkowe pole golfowe. 

O tym, w jaki sposób trawiasty obiekt tenisowy powstał na Kujawach, opowiadają właściciele kompleksu tenisowo-golfowego.

– To wyjątkowo skomplikowane przedsięwzięcie. Zarówno budowa takich kortów, jak i późniejsze ich utrzymanie, wymaga specjalistycznej wiedzy. Były już próby budowania kortu trawiastego w Polsce. Ale nie da pogodzić się utrzymania pojedynczego kortu i w miarę nawet umiarkowanego używania. Chyba że prywatnie, dla czystej rekreacji. Kort trawiasty musi odpoczywać. Nie jest możliwe posypać mączką, zaszczotkować i dalej grać po kilku minutach przerwy. Dlatego kompleks w Wieńcu jest unikalny. Zaś utrzymanie właściwej jakości nawierzchni trawiastych możliwe jest tylko przy użyciu super precyzyjnych maszyn, które na co dzień utrzymują greeny na polu golfowym w Kujawy Golf Club.

Kompleks Kujawy Golf Club i Tenis na Trawie w Wieńcu Zalesiu to idealne miejsce do wypoczynku z rodziną i spotkań biznesowych. Stworzono magiczną przestrzeń z wyjątkową atmosferą w pięknej, spokojnej okolicy, w otoczeniu przyrody, w bezpośredniej bliskości lasu. Można tu nie tylko miło spędzić czas z rodziną, odpocząć i zrelaksować się na świeżym powietrzu, zagrać w golfa i tenisa, ale też umówić się na spotkanie biznesowe.

Podobno właściciele wystawili cały kompleks na sprzedaż. Gdyby ustawiła się kolejka chętnych do zakupu, nie byłoby w nic dziwnego. To bowiem doskonała okazja dla samorządów okolicznych miast i gmin, dla firm, dla strategicznych sponsorów reprezentacji tenisowych. Ostatnie sukcesy Polaków wywołały falę tsunami w zainteresowaniu tenisem. A co będzie po Wimbledonie…

Pandemia spowodowała natomiast, że lawinowo uprawiamy wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Golf  i tenis wyszły więc temu naprzeciw.

Informacyjnie:

-tenisowe pełnowymiarowe korty trawiaste- 5 www.tenis-na-trawie.pl

– pole golfowe- 9 dołków www.golf-kujawy.com

-apartamenty dla gości

-dom klubowy

-sprzęt: Jacobsen Green King VI -3 szt, Toro- pięciowrzecionowa kosiarka do fairway

CENA 4 500 000 PLN

Wieniec Zalesie, ul. Bociania 9

Strona kompleksu

Rezerwacje: tel: 661 324 819

e-mail-management@golf-kujawy.com