Podniebny trening z Rogerem Federerem

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.atptour.com/, foto: AFP

Roger Federer sprawił swoim dwóm fankom wyjątkową niespodziankę. Zawodnik spotkał się z nastoletnimi Włoszkami, które nagraniem pandemicznego treningu „na wysokościach” podbiły internet.

Pandemia koronawirusa, zwłaszcza na pewnym etapie rozwoju, poważnie utrudniła uprawianie sportu. Nawet jednak w tak wyjątkowych okolicznościach  z ulubionej dyscypliny zrezygnować nie zamierzały dwie włoskie nastolatki. 13-letnia Vittoria i 11-letnia Carola postanowiły więc rozegrać tenisowy pojedynek na… dachu. Nagranie ich meczu błyskawicznie zyskało zawrotną popularność. Wkrótce natomiast wydarzyło się coś jeszcze, czego żadna z dziewcząt nie mogła się spodziewać.

10 lipca kreatywne nastolatki postanowił poznać Roger Federer. W tym celu we współpracy z marką Barilla Szwajcar odwiedził włoskie Finale Ligura. W tym samym czasie Vittoria i Carola zaproszone zostały do opowiedzenia przed kamerami o swoim wyjątkowym pomyśle. Obie były przekonane, że udzielają tylko jednego z wielu w ostatnich tygodniach wywiadów. Wkrótce jednak zza kulis wychylił się Roger Federer.

– Nie mogę uwierzyć! Federer jest na naszym dachu – krzyknęła jedna z młodych zawodniczek – Chce z nami zagrać w tenisa! To nieprawdopodobne. Zaraz zemdleję!

Spotkanie dostarczyło emocji także samemu zawodnikowi. Utytułowany Szwajcar podkreślał, że „podniebny” mecz z wielu względów w sposób szczególny zapadnie w jego pamięci.

– Dla mnie, jako tenisisty to był wyjątkowy moment w karierze – powiedział – Grałem w wielu fajnych miejscach na świecie, ale to jest zdecydowanie w czołówce. Zapamiętam to, jako wyjątkowe doświadczenie. Pokazaliśmy dziś, że dosłownie wszędzie można grać w tenisa i świetnie się przy tym bawić.

Na tym niespodzianki się jednak nie skończyły, ponieważ Roger Federer postanowił zatroszczyć się o tenisową przyszłość nastolatek. W specjalnej video-wiadomości przekazał Vittorii i Caroli niecodzienne zaproszenie – Słyszałem ostatnio o świetnym wakacyjnym obozie, który jest dla was idealny– zaczął Szwajcar – Kontaktowałem się też z Akademią Rafy Nadala i wspólnie z Barillą chcielibyśmy was tam wysłać. A więc, dlaczego się jeszcze nie pakujecie? Bawcie się dobrze!