Pogrom rozstawionych

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

W czwartek z turniejem w Osace pożegnały się aż trzy rozstawione zawodniczki. Do ćwierćfinału nie zdołały awansować Kiki Bertens, Sloane Stephens oraz Donna Vekić.

Camila Giorgi potrzebowała 75 minut, by wyeliminować Sloane Stephens. Włoszka straciła tylko trzy gemy i zameldowała się w ćwierćfinale. Początek spotkania zdecydowanie należał do włoskiej rakiety numer jednej, która wygrała pierwszych osiem gemów. Amerykanka nie była w stanie znaleźć sposobu na ofensywną grę Giorgi, która dodatkowo popełniała mało błędów. Włoszka jedyny raz oddała serwis przy stanie 6:0, 5:2, ale już w kolejnym gemie dokończyła dzieła.

Giorgi powalczy o półfinał z Elise Mertens, która już w środę awansowała do ćwierćfinału. Kolejną rywalkę poznała także Naomi Osaka. Japonka zmierzy się z Julią Putincewą, która pokonała Varvarę Flink, tracąc tylko dwa gemy.

Innymi rozstawionymi, które zakończyły udział w Toray Pan Pacific Open na drugiej rundzie były Kiki Bertens i Donna Vekić. Holenderka uległa Anastasiji Pawluczenkowej w dwóch setach. Z kolei Chorwatka nie sprostała reprezentantce gospodarzy, grającej z „dziką kartą” Misaki Doi.

Japonka i Rosjanka zmierzą się w walce o 1/2 finału.


Wyniki

Druga runda singla:

Anastasija Pawluczenkowa (Rosja) – Kiki Bertens (Holandia, 2) 6:1, 7:5

Camila Giorgi (Włochy) – Sloane Stephens (USA, 3) 6:0, 6:3

Misaki Doi (Japonia, WC) – Donna Vekić (Chorwacja, 7) 7:6 (5), 6:3

Julia Putincewa (Kazachstan) – Varvara Flink (Rosja, Q) 6:1, 6:1