Pogromca Hurkacza z pierwszym tytułem

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Taylor Fritz zdobył w Eastbourne pierwszy tytuł w rozgrywkach ATP World Tour. 21-latek w amerykańskim finale okazał się lepszy od Sama Querreya. Zwyciężył 6:3, 6:4.

Skład finału w Eastbourne był niespodzianką – Sam Querrey wrócił do rywalizacji po kontuzji, która uniemożliwiła mu starty przez ostatnie dwa miesiące. Taylor Fritz także nie należał do faworytów, a obaj sprawili po drodze kilka niespodzianek, eliminując wyżej notowanych rywali. W meczu o tytuł większe szanse dawano starszemu z Amerykanów. Querrey ma już na koncie dziesięć mistrzowskich tytułów ATP, Fritz walczył dopiero o pierwszy.

21-latek szybko przejął jednak kontrolę nad tym, co działo się na korcie. Od razu odebrał rywalowi serwis, przełamując go „na sucho” i wychodząc na prowadzenie 2:0. Querrey miał od razu szansę na odrobienie strat, lecz nie zdołał jej wykorzystać, a kolejnej okazji już nie było. W pierwszej partii Fritz wygrał 6:3.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Fritz już w gemie otwarcia przełamał rywala, a potem bez problemu utrzymał przewagę do samego końca – w żadnym gemie przy jego podaniu rywal nie zdołał wygrać więcej niż dwóch punktów. W efekcie 21-latek zwyciężył 6:3, 6:4 i po raz pierwszy mógł cieszyć się z triumfu w głównym cyklu.

– To niesamowite. Nie mogę w to uwierzyć, nadal próbuję zdać sobie z tego sprawę. Chciałem wygrać finał ATP Tour odkąd znalazłem się w jednym, gdy miałem osiemnaście lat. Czuję się, jakbym bardzo długo na to czekał. Jestem bardzo szczęśliwy. Musiałem dziś grać absolutnie najlepiej jak umiem, żeby wygrać. To pierwszy turniej Sama od dawna, więc należą mu się gratulacje za finał po kontuzji i przerwie. Jak zawsze będzie bardzo groźny na Wimbledonie – powiedział po spotkaniu Fritz.