Pogromczynie Williams i Osaki za burtą

/ Anna Niemiec, źródło: własne, foto: AFP

O miejsce w najlepszej czwórce paryskiej imprezy powalczą Ashleigh Barty i Madison Keys. Amerykanka pokonała Katerinę Siniakovą, a turniejowa „ósemka” wyeliminowała Sofię Kenin.

Jako pierwsza awans do ćwierćfinału zapewniła sobie reprezentantka Stanów Zjednoczonych. W pierwszej partii zdominowała rywalkę agresywną grą z linii końcowej i straciła tylko dwa gemy. Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Obie tenisistki pilnowały własnych serwisów aż do dziesiątego gema. Przy wyniku 5:4 Keys zdobyła decydujące przełamanie i po 78 minutach mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Amerykanka o drugi w karierze półfinał w stolicy Francji powalczy z Ashleigh Barty. Zawodniczka z Antypodów bardzo dobrze rozpoczęła poniedziałkowe spotkania i szybko odskoczyła na 5:1. Kenin odrobiła stratę jednego przełamania, ale seta już nie zdołała uratować. Amerykańska tenisistka świetnie weszła w drugą odsłonę meczu, jako pierwsza odebrała podanie rywalce, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:0. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych wypracowanej przewagi już nie roztrwoniła i wyrównała stan rywalizacji.  Kenin w decydującej partii nie miała jednak już nic do powiedzenia i nie zdołała urwać ani jednego gema.

W bilansie spotkań pomiędzy Ashleigh Barty i Madison Keys jest remis 1:1. W jedynym dotychczasowym pojedynku na kortach ziemnych w 2017 roku w Paryżu lepsza była Amerykanka.