Pokaz siły De Minaura

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Sobota nie była szczęśliwym dniem dla Hiszpanów w Zhuhai. Najpierw z turniejem pożegnał się Albert Ramos-Vinolas, a potem Roberto Bautista Agut. Tym samym o tytuł zagrają Adrian Mannarino i Alex de Minaur.

Za każdym razem, kiedy Alex de Minaur dociera do finału, wygrywa go. Tak było w tym roku w Sydney i w Atlancie. Kolejną szansę na takie osiągnięcie będzie miał w niedzielę w Zhuhai. Australijczyk w półfinale zdominował Roberto Bautistę Aguta i powalczy o trzeci tytuł w karierze.

De Minaur łącznie przełamał rywala czterokrotnie, po dwa razy w każdym secie. Australijczyk spisywał się doskonale przy własnym podaniu, tracąc tylko jeden punkt po pierwszym serwisie. Popełniał mało błędów, dużo ryzykował, a to przynosiło upragniony efekt. Hiszpan nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki i po 78 minutach schodził z kortu jako przegrany.

Rywalem de Minaura w walce o tytuł będzie Adrian Mannarino. Francuz wcześniej odprawił innego z Hiszpanów – Alberta Ramosa-Vinolasa. Mannarino potrzebował trzech setów, by odnieść zwycięstwo, ale trzeba przyznać, że dwa sety, które wygrał, były imponujące. Stracił w nich on tylko jednego gema. Dla Francuza będzie to ósmy finał w karierze. Do tej pory udało mu się zdobyć jeden tytuł, wywalczony w tym roku w Den Bosch.


Wyniki

Półfinały singla:

Adrian Mannarino (Francja) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 8) 6:0, 4:6, 6:1

Alex de Minaur (Australia, 7) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 2) 6:2, 6:2