Polacy bez medalu

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: Własne, foto: A. Cichy/Tenisklub

Polscy tenisiści nie wrócą z Uniwersjady w Neapolu z medalem. Daria Kuczer i Piotr Matuszewski przegrali 2:6, 6:3, 6-10 w 1/8 finału miksta z Anastasią Zarycką oraz Dominikiem Kellovskym.

Spotkanie z udziałem Darii Kuczer i Piotra Matuszewskiego w 1/8 finału gry mieszanej rozpoczęło się znacznie lepiej dla ich rywali. Czeski duet Anastasia Zarycka/Dominik Kellovsky zdecydowanie dominował na korcie w pierwszej partii. Polacy zdołali w secie otwarcia wygrać jedynie dwa gemy. Znacznie lepiej spisali się w drugiej części spotkania. Przejęli inicjatywę i zdołali wyrównać stan meczu, wygrywając 6:3. Niestety w decydującym super tie-breaku nieznacznie lepiej zaprezentowali się Czesi. Zwyciężyli oni 10:6, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału.

Parę godzin wcześniej Piotr Matuszewski rozegrał spotkanie w 1/8 turnieju pocieszenia w singlu. Zgodnie z tradycją Uniwersjady, zawodnicy, którzy odpadli we wczesnej fazie zmagań, mogą jeszcze walczyć o poprawienie swoich lokat w końcowym rankingu. Polak w tej fazie zmagań zmierzył się z Ignacio Ortegą z Argentyny. Mecz był bardzo wyrównany. Ortega wygrał pierwszego seta 9-7 w tiebreaku. W drugiej partii było 3:3, kiedy to Matuszewski poddał mecz. Możliwe, że zawodnik łódzkiego AZS-u, widząc iż może to być bardzo długie spotkanie, chciał oszczędzić siły na ważniejszy mecz w mikście. Być może powodem rezygnacji były jakieś drobne problemy zdrowotne, które później przyczyniły się także do porażki naszego miksta.

1/8 finału miksta

Anastasia Zarycka, Dominik Kellovsky (Czechy) – Daria Kuczer, Piotr Matuszewski (Polska) 6:2, 3:6, [106]