Polacy bez zwycięstwa w środę

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Trzeci dzień rywalizacji podczas Sopot Open nie należał do naszych reprezentantów. Kamil Majchrzak i Daniel Michalski przegrali mecze 2. rundy turnieju singlowego, a Marcin Matkowski i Szymon Walków pożegnali się z turniejem gry podwójnej.

Jako pierwszy z Polaków na kort centralny wyszedł Kamil Majchrzak. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego w ostatnim czasie poczynił wyraźny postęp, co zaowocowało awansem do pierwszej setki rankingu ATP. Mecz z Jeremym Jahnem od początku nie układał się jednak po jego myśli. Pierwszego seta wygrał 7:6(5), ale już  w tej części gry nie zachwycał. Rywal wyczuł szansę na jedno z cenniejszych zwycięstw w karierze.

420. w rankingu ATP Jahn grał przede wszystkim skutecznie, ale też efektownie. Dość licznie zgromadzonym kibicom mogły się podobać jego jednoręczne bekhendy. Odrobił straty i wygrał 6:7(5), 6:1, 7:5. To nie było jednak jego ostatnie słowo.

Równie dobrze Jahn radził sobie w deblu, na czym znów ucierpieli Polacy. Po przeciwnej stronie siatki stali bowiem rozstawieni z numerem cztery Marcin Matkowski i Szymon Walków. Niemca wspierał natomiast Pedro Martinez. Hiszpańsko-niemiecka para przeważała od początku do końca i pewnie wygrała 6:3, 6:3. Dla Matkowskiego było to najprawdopodobniej ostatni występ w zawodowym turnieju. W planach ma jeszcze wyjazd do Grecji na mecz Pucharu Davisa, gdzie zakończy karierę.

Środa była również ostatnim dniem rywalizacji w sopockim turnieju dla Daniela Michalskiego. Obdarzony ,,dziką kartą” Polak zmierzył się z turniejową jedynką – Stefano Travaglią. Doświadczony Włoch dał mu godzinną lekcję tenisa, pewnie zwyciężając 6:1, 6:1.


Wyniki

Druga runda singla:
Jeremy Jahn (Niemcy) – Kamil Majchrzak (Polska, 2) 6:7(5), 6:1, 7:5
Stefano Travaglia (Włochy, 1) – Daniel Michalski (Polska) 6:1, 6:1

Pierwsza runda debla:
J. Jahn, P. Martinez (Niemcy, Hiszpania) – M. Matkowski, S. Walków (Polska, 4) 6:3, 6:3