Polacy odczarowali Dubaj

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju w Dubaju. Rozstawieni z „trójką” Polacy pokonali Marcosa Baghdatisa oraz Michaiła Jużnego 6:2, 7:5.

Jak dotąd zmagania w Dubaju były wyjątkowo nieudane dla najlepszych polskich deblistów. Startowali oni tutaj trzykrotnie (w 2008, 2010 i 2011 roku) i za każdym razem przegrywali już w pierwszej rundzie. Za czwartym razem udało się w końcu „odczarować” turniej Dubai Duty Free Tennis Championships.

Rozstawieni z numerem trzy Fyrstenberg i Matkowski w pierwszej rundzie trafili na znakomitych singlistów – Baghdatisa oraz Jużnego. Polacy okazali się jednak bardzo skuteczni, wykorzystali cztery z pięciu okazji na przełamanie, raz stracili swój serwis i wygrali 6:2, 7:5. Spotkanie trwało sześćdziesiąt dziewięć minut.

W ćwierćfinale Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagrają z  Michaelem Kohlmannem i Siergiejem Stachowskim, którzy swoim pierwszym spotkaniu pokonali James’a Cerretaniego i Ivana Ljubicicia 7:5, 6:4.

Wydarzeniem pierwszego dnia turnieju w Dubaju był pierwszy od Australian Open występ Novaka Djokovicia. Lider rankingu pewnie pokonał Cedrika-Marcela Stebe 6:4, 6:2.


Wyniki

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 3) – M. Baghdatis, M. Jużnyj (Cypr, Rosja) 6:2, 7:5