Polka ponownie z zagraniem roku?

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek

Iga Świątek została nominowana do nagrody za najlepszego zagranie roku 2019. O tym, czy warszawianka zdobędzie tytuł, który w latach ubiegłych kilkukrotnie trafiał należał do Agnieszki Radwańskiej, zdecydują kibice.

W przeszłości najlepsza tenisistka w historii Polski słynęła z zagrań, po których ręce same składały się do oklasków. Była wiceliderka rankingu wygrywała konkurs na zagranie roku w latach 2013-2017. Teraz w jej ślady ma szansę pójść Iga Świątek.

W wyścigu po tytuł na najlepsze zagranie kończącego się roku biorą udział zwyciężczynie plebiscytów z poszczególnych miesięcy. Walczą one w dwóch grupach. W jednej znalazły się najlepsze uderzenia z pierwszych pięciu miesięcy. Wśród nich zagranie Igi Świątek z kwietniowego spotkania przeciwko Kristynie Pliszkovej z Lugano (na zagranie Polki można głosować tutaj).

 

W drugiej grupie znalazły się zwycięskie zagrania z okresu czerwiec-październik. Głosowanie odbywa się dwuetapowo. Najpierw kibice wybiorą po dwa najlepsze uderzenia z każdej grupy. Następnie z finałowej czwórki wyłonią zagranie roku.