Polki nie utrzymały pozycji, Pliszkova z biletem do Shenzen

/ Jakub Karbownik , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

Magda Linette i Iga Świątek nie utrzymały pozycji, jakie zajmowały w poprzednim notowaniu rankingu WTA. Coraz bliżej pozycji liderki zestawienia najlepszych tenisistek świata jest z kolei Karolina Pliszkova, która jako druga zapewniła sobie udział w kończącym sezon WTA Finals.

Po amerykańskiej części sezonu najlepsze tenisistki świata przeniosły się do Azji. Jedna z imprez w ubiegłym tygodniu odbyła się w Zhengzhou, a zwyciężczynią okazała się Karolina Pliszkova. Sięgając po tytuł, Czeszka zmniejszyła stratę dzielącą ją od liderki rankingu do 86 punktów. Ponadto tenisistka naszych południowych sąsiadów jako druga zawodniczka zapewniła sobie awans do kończącego sezon turnieju WTA Finals w Shenzen.

Najwyższych miejsc w karierze nie utrzymały dwie najwyżej notowane Polki. Magda Linette co prawda osiągnęła w Nanchangu ćwierćfinał, ale w najnowszym zestawieniu zanotowała spadek o trzy pozycje, na 48 miejsce. Tyle samo „oczek” w dół przesunęła się Iga Świątek. Nie broniąca już w tym roku żadnych punktów warszawianka przygotowuje się do azjatyckiej części sezonu, więc jest szansa na awans. Trzecią rakietą Polski jest Katarzyna Kawa, 130 miejsce w rankingu, a do drugiej setki powróciła Magdalena Fręch, 197 rakieta świata.