Polska Liga Tenisa wkracza na trawę! Trwają zapisy

/ Szymon Adamski , źródło: Materiał promocyjny, foto: Polska Liga Tenisa

Weekend 3-4 lipca przejdzie do historii Polskiej Ligi Tenisa. Po raz pierwszy w historii federacji rozegrany zostanie turniej na prawdziwej trawie. W Michałówku będzie można spróbować swoich sił na tej rzadko spotykanej i unikalnej nawierzchni.

W poniedziałek wystartował Wimbledon – turniej, do którego nasi reprezenantci często przygotowują się w Michałówku koło Łowicza. A w dniach 3-4 lipca ten obiekt przetestują zawodnicy Polskiej Ligi Tenisa. Rywalizacja toczyć się będzie w aż czterech kategoriach. Na wszystkich czekają pakiety startowe, a na najlepszych dodatkowe nagrody i medale, bo to jedyny w sezonie turniej na prawdziwej trawie!

Gdy w 2012 roku Agnieszka Radwańska docierała do finału Wimbledonu, wielu z nas zastanawiało się, jak to jest zagrać w tenisa na trawie. Zazwyczaj nawierzchnia ta kojarzy się z czerwcowo-lipcowymi turniejami w Wielkiej Brytanii. Teraz każdy z nas może mieć jednak swój Wimbledon i poczuć się jak na korcie All England Lawn Tennis and Croquet Clubu przy Church Road w Londynie. Wszystko za sprawą Otwartych Mistrzostw Polskiej Ligi Tenisa na trawie, które w dniach 3-4 lipca odbędą się w Michałówku koło Łowicza.

To pierwszy turniej w Polsce na tej nawierzchni w historii organizacji. Zapisy na turnieje I ligi, II ligi, PLT 45+ i PLT Kobiet tylko do czwartku na stronie www.polskaligatenisa.pl . Turnieje z obu dni zawodów transmitowane będą na żywo!